Lucrarea cu femeile

Biserica „Agape” păstrează frumosul obicei al întâlnirilor cu surorile încă de la începuturile ei.

Viziunea acestui departament este ca fiecare femeie a Bisericii „Agape” să devină o femeie aducătoare de veşti bune, care dezvoltă relaţii personale cu alte femei, cu scopul de a evangheliza, echipa, încuraja şi de a îmbogăţi vieţi în Hristos Isus (Psalm 68:11).

În vederea procesului de sfinţire şi maturizare vom dezbate teme care să conducă la consolidarea vieţii crestine echilibrate: în relaţia cu Dumnezeu, în relaţia cu familia şi în slujirea potrivită darurilor primite toate acestea într-un cadru intim, liber, lipsit de formalism. Au loc mărturii, încurajări din Cuvânt, părtăşie, slujire, ajutorare, mobilizare pentru diferite acţiuni.În vederea procesului de sfinţire şi maturizare vom dezbate teme care să conducă la consolidarea vieţii crestine echilibrate: în relaţia cu Dumnezeu, în relaţia cu familia şi în slujirea potrivită darurilor primite toate acestea într-un cadru intim, liber, lipsit de formalism. Au loc mărturii, încurajări din Cuvânt, părtăşie, slujire, ajutorare, mobilizare pentru diferite acţiuni.